Mitybos planai bei konsultacijos

Moterų Ekspresas - tai lieknėjimo studija ir sportas viename. Teikiame mitybos konsultacijas, organizuojame paskaitas apie taisyklingą mitybą, kiekvienai narei įteikiame mitybos bei sveiko lieknėjimo užrašus, rekomenduojame sveikus išbandytus patiekalus. Jau nuo rugsėjo mėnesio Moterų Ekspresas sudarinės individualius mitybos planus!

Sportas ir mityba. Aktuali informacija visoms sportuojančioms moterimis

Sveika ir subalansuota mityba suteiks Jums daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins sporto rezultatus. Maistas prieš ir po treniruotės tiesiogiai prisideda prie Jūsų siekiamų tikslų (pvz.: ar norite sulieknėti, ar atvirkščiai priaugti svorio).

Svarbiausi komponentai iš kurių susideda sveika mityba: angliavandeniai, baltymai, riebalai, vitaminai ir mineralinės medžiagos, skaidulos, vanduo. Visų šių elementų harmonija nulemia Jūsų savijautą, išvaizdą, sveikatą, fizinę būklę, energiją.

Jūsų raumenims energiją per treniruotę teikia angliavandeniai, riebalai ir baltymai, bet jų santykis priklauso nuo Jūsų veiklos tipo, intensyvumo ir trukmės, kokios fizinės formos esate ir ką valgėte prieš tai.

Ar svarbus šaltinis, iš kurio gaunamos kalorijos? Neabejotinai labai svarbu, iš kokio maisto gaunamos kalorijos. Jei galvotume tik apie kalorijas, tai galima būtų maitintis vien tik šokoladu. Pvz.: suvalgote tris plyteles šokolado per dieną ir gaunate tiek kalorijų, kiek jums reikia visos dienos metu. Tačiau taip Jūs negaunate visų reikiamų vitaminų, mineralų, skaidulų ir t.t.  Dar vienas pavyzdys būtų toks: vakare prieš miegą labai norite ką nors užkąsti. Ar pasirinkti obuolį ar varškės 100 g? Kalorijų atžvilgiu bus panašūs skaičiai. Iš obuolio gausite angliavandenių, arba kitaip cukraus. Iš varškės gausite baltymų, kurie nakties metu maitins Jūsų raumenis. Šie keli pavyzdžiai turėtų Jums padėti suprasti, kad ne tik kalorijos yra svarbu mūsų mityboje:)

Tai, kiek angliavandenių, riebalų ir baltymų sudeginate per treniruotę, kaip jau minėjome, priklauso nuo treniruotės pobūdžio, bet ir nuo to, ką valgėte prieš treniruotę. Suvartojus angliavandenių 2-4 valandas prieš treniruotę, padidėja cukraus kiekis kraujyje ir insulino kiekis, todėl raumenys naudoja angliavandenius. Praleidus maistą arba atsisakius angliavandenių 2-4 valandas prieš treniruotę, raumenys bus skatinami per treniruotę deginti kiek daugiau riebalų ir mažiau angliavandenių. Taip pat kaip energijos šaltinis gali būti naudojami ir baltymai (raumenų statybinė medžiaga). Taigi, ką rinktis prieš treniruotę? Rinkitės žemo glikemijos indekso (GI) produktus, kurie cukraus kiekį kraujyje didina pamažu. Po treniruotės taip pat turite gauti pakankamai maisto medžiagų, kad atsigautumėte ir sugrįžtų energija.

Tam, kad gautumėte kuo daugiau vitaminų ir mineralų Jūsų mityba turi būti įvairi. Pavasarį, rudenį bei žiemą patartina vartoti ir vitaminų kompleksą. Vasaros metu galima padaryti pertrauką, tačiau reikia valgyti kuo daugiau šviežių uogų, vaisių ir daržovių. Visus metus naudinga papildomai vartoti ir Omega 3 riebalų rūgštis (žuvų taukus).